«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv

"Vaga Vend Vahindra" kell 20.00 Eesti Maanteemuseumis Varbusel

R.A.A.A.M ja Eesti Maanteemuuseum esitlevad:

VAGA VEND VAHINDRA
Paljasjalgse Tõnissoni unistus Eestimaast 

Autor Mihkel Seeder

Lavastaja: Taago Tubin (Ugala teater)

Kunstnik: Liisa Soolepp

Mängivad: Tarvo Vridolin, Tanel Ingi, Janek Vadi ja Kristian Põldma Ugala teatrist ning Karl-Edgar Tammi, Kristjan Lüüs ja Lauri Mäesepp TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia teatriõppe 10. Lennust Erikülalisena Aivar Täpsi (gong, laulvad kristallkausid)

Vend Vahindra, kodanikunimega Karl Tõnisson alias Karlis Tennisons oli 1920ndate aastate Eestis tähelepanuväärne tegelane, "paljasjalgse Tõnissoni" hüüdnime all tuntud seikleja, veidrik ja tihtipeale rahva pilkealune. Samas oli ta üks esimesi läänlasi, kes möödunud sajandil budistliku kerjusmunga eluviisi omaks võttis. Kirgliku ja radikaalse antikristlasena kuulutas ta end Baltimaade budistlikuks peapiiskopiks ja unistas õndsast Pan-Baltoonia ilmariigist. See riik saabus Vahindra enese jaoks 1962. aastal Birmas, kui ta siit ilmast lahkus ja peale seda bodhisattvaks kuulutati, olles nõnda ainus eesti päritolu budistlik pühak.

See on lugu mehest, kes ei mahu kuidagimoodi teistele mõistetavatesse raamidesse, kuid kes ei lase end sellest heidutada, vaid jätkab veel suurema pühendumuse ja kirega oma nägemuse elluviimist, sünnitades niimoodi endast värvikaid legende.

Etendused Eesti Maanteemuuseumis, Varbusel, augustis 2014:

1. (esietendus) / 2 / 7 / 8 / 9 / 13 / 14 / 15 / 16 / 17 / Kl. 20:00
Etendused toimuvad õues