«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv

"SOOLO" kell 19.00 Tartu Uus Teater

SOOLO
Hendrik Toompere
 
Elus esimest korda …
Tegin ma monotykki
Olin näitlejana proovis ilma lavastajata
Olin lavastajana proovis ilma näitlejata
Olin proovis yksi kolme inimesega korraga, kes on mu sees
Lisaks see kujuteldav vaataja
Ta istus proovisaali nurgas nagu kurat ivan karamazovil
Elus esimest korda tegin ma kõike yksi, riided, asjad, kellaajad, kuupäevad
 
Igal aastal müüakse oksjonitel erakätesse unikaalseid kunstiteoseid.
Paljud maailma kunstiklassika kullafondi kuuluvad meistriteosed kaovad avalikkuse eest igaveseks nimetute kollektsionääride salakogudesse.
See lugu põhineb reaalelus asetleidnud sündmustel. Loomulikult on kõik isikuandmed salastatud vastavalt 136 riigi salajasele Genfi kokkuleppele, mis puudutab erinevaid inimsusevastaseid kuritegusid seoses tsivilisatsiooni kultuuripärandi rikkumise või hävitamisega mis tahes kujul.
See inimene keda ma mängin on eriskummaline kurjategija, kes hävitab omapärasel viisil inimkonna kultuuripärandit, aidates kaasa arutule raiskamisele ja aplusele, ta teeb seda ajal, mil globaalsest majanduskriisist tingitud töötus ning toiduainete kõrge hind on põhjustanud olukorra, kus üle miljardi inimese on sunnitud elama pidevas näljas.
Aga tema tegevusel on ka põhjus. Teda alandati – kuigi tal olid head kavatsused
 
Kui kord yhel proovipäeval sain aru, et näitlejal täna midagi välja ei tule, ja et lavastaja ka erilisi nõudmisi täna ei sea, siis see sisemine inimene ytles mulle, et tegelikult oleks targem nyyd poodi minna ja siis kodus midagi head paremat teha ja loomanahkadele pikali visata.
Aga õnneks on mul häid sõpru. Kes kirjutavad sisuga teksti ja kes hoolitsevad ruumide ja kellaaegade õigeaegse täitmise eest
 
Tekst ja kujundus – ervin õunapuu. Aeg ja koht – märt meos. Kõik kokku – hendrik toompere